markowastolarnia.pl


Meble z drewna

Meble w Markowej Stolarni wykonywane są ręcznie i z litego drewna.

Meble malowane – stosujemy tutaj materiał tzw. płyta stolarska, która składa się z warstwy środkowej (litego drewna sosnowego) oraz obłogu, czyli warstwy zewnętrznej z drewna liściastego (brzoza, dąb). Stosujemy ten materiał, ponieważ jest on mocniejszy od samej sosny. 

Meble wykonywane w naszej stolarni mogą być również wykonane z drewna dębowego, jesionowego lub sosnowego. Jeśli mebel ma mieć naturalne wykończenie drewna, stosujemy drewno sosnowe olejowane twardymi woskami. Wybieramy tylko farby i oleje bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Każdy mebel  jest bardzo solidnie zbudowany. Dba o to Marek już na etapie samego pomysłu. Pilnuje też, by meble nie potrzebowały tzw. piątej nogi, by były stabilne, funkcjonalne i piękne. Dlatego też meble wyjeżdżają od nas w całości, nie są rozkręcane. Jedyne, co klient musi zrobić to ustawić je w przeznaczonym do tego miejscu. W przypadku dużych gabarytów stosujemy moduły, które po złączeniu tworzą idealną całość. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma problemu z wniesieniem ich przez klatkę schodową.

Meble, jakie możesz u nas zamówić to na przykład takie, które widzisz w galerii. Są zrobione w określonych wymiarach, jednak możemy przygotować bardzo indywidualny mebel dopasowany idealnie do Twoich potrzeb. Staramy się doradzić w kwestii materiałów, kolorów i wykończenia. Jeśli masz jakiś pomysł, nie bój się zapytać.

Drewno
Drewno

A co z użytkowaniem?

Drewno to naturalny materiał. Pamiętaj więc, że wybierając meble z drewna decydujesz się na materiał, który:

– pracuje (w zależności od wilgotności w powietrzu oraz temperatury otoczenia drewno rozszerza się i kurczy. Optymalne warunki to wilgotność 45-60% i temperatura 20°C +/- 5°. Przy zbyt niskiej lub zbyt wysokiej wilgotności mogą pojawić się pęknięcia lub szczeliny. Dlatego warto zadbać o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, zwłaszcza w okresie zimowym oraz nie ustawiać mebli w bliskiej odległości od źródeł ciepła, tj. grzejniki, piece, kominki),

– posiada sęki i swoją strukturę (tu również należy pamiętać, że z czasem drewno może zmienić swoje wybarwienie. Na przykład poprzez działanie promieni UV może się przyciemnić. Mogą pojawić sie lekkie przebarwienia, choć zdarzają się rzadko, to nie mamy na nie wpływu),

– ma swoją wagę (należy zwrócić uwagę, czy nie trzeba przymocować go do ściany, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z płytkim meblem, czy na wysokich nóżkach),Pamiętaj o pielęgnacji

Drewno jest to mocny materiał, ale niekiedy nie ma szans w starciu z pociechami i ich pomysłowością. W trakcie użytkowania można zauważyć zarysowania, czasem wgniecenia (najczęściej przy sosnowych meblach), jednak nie wpływa to na dalsze użytkowanie. Jeśli jednak uszkodzimy coś mechanicznie lub mebel posmakuje naszemu nowemu domownikowi (piesek), nie wpadaj w panikę. Drewno można w prosty sposób naprawić.

Jeśli chodzi o pielęgnację, wystarczy wilgotna ściereczka z delikatną substancją myjącą. Nie należy stosować żrących środków, które mogą naruszyć wierzchnią warstwę farby, oleju czy lakieru. Nie szorować ostrymi myjkami. Wszystkie zabrudzenia postaraj się jak najprędzej wytrzeć, by nie weszły w strukturę drewna, ponieważ mogą zostać przebarwienia.

Podczas użytkowania mebli w łazience należy uważać, aby nie miały one bezpośredniego kontaktu z wodą i środkami myjącymi. Nie należy stawiać olejków zapachowych bezpośrednio na blacie.

Drewno

Kilka słów na koniec...

Wybierając meble z drewna wiemy na pewno, że jest to materiał wyjątkowy, na którym mogą występować nierówności, mikroryski, sęki, co daje mu niepowtarzalny charakter. Meble wykonane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi.

Każdy mebel jest jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego właśnie tak kochamy meble z drewna.